LIGA OKRĘGOWA 26 kolejka: CKS CZELADŹ - Górnik Piaski

Liga Okręgowa - 26 kolejka

CKS CZELADŹ - Górnik Piaski 4:0

Zwycięstwo CKS-u w derbach Miasta Czeladź.
Nasz zespół pokazał dojrzałość, jakość, wygrał zasłużenie i zdecydowanie, a wynik to najmniejszy wymiar kary. Zero z "tyłu cieszy", fantastyczna bramka z dystansu otwierająca mecz Jakuba Nawrota, naszego wychowanka gol stadiony świata. Kolejne bramki też były pięknej urody i cieszyły bardzo licznie zebranych Czeladzian. Podopieczni Wojciecha Skrzypka pokazali tego dnia klasę.
Kolejne zwycięstwo CKS-u w historii pojedynków obu klubów. Ostatni raz Górnik Piaski wygrał z CKS Czeladź w 1966 r. , więc 58 lat temu!
Frekwencja jak na meczu wyzszej ligi, co pokazuje, że Sportowa 7, to miejsce gdzie czeka na zdecydowanie inny wyższy poziom sportowy.
Wczoraj na mecz przybyła również grupa kibiców gości licząca ok.140 osób wsparta grupami przyjaciół, prowadząca niezły doping do momentu stracenia drugiej bramki.
Pojawienie się kibiców gości dodało kolorytu temu wydarzeniu, a w historii meczów derbowych ich obecności nie były regularne. Więc fajnie, że tym razem się udało.
Natomiast Czeladzianie pokazali klasę i te tłumy kibiców CKS pokazują głód futbolu.
Rotacyjnie na meczu było wczoraj i przewinęło się 1500-1800 osób, to statystyki pracowników obsługi co po analizie i ocenie, można śmiało stwierdzić, że było więcej widzów niż na otwarciu stadionu po remoncie.
Cała trybuna kryta wypełniona po brzegi, trybuna "balkonowa" VIP pełna, ludzie siedzący na trawiastych wałach, nasi starsi kibice lubiący z sentymentu sektor po drugiej stronie od rzeki Brynicy wymieszani z przyjezdnymi, punkt gastronomiczny oblężony, najlepsza "gięta stadionowa" w regionie, stoisko z pamiątkami zostało w całości z souvenirów wyprzedane.
Na meczu wielu wspaniałych gości z Burmistrzem Zbigniewem Szałeńcem i Prezesem Podokręgu Sosnowiec na czele, byli świetni nasi zawodnicy, działacze, Radni naszego miasta, ekipa CKS TV z Piotrem Niedbałą, naszym redaktorem naczelnym klubowej telewizji, rodziny z dziećmi, zawodnicy naszej szkółki i wspaniała oprawa oraz atmosfera.
Takie mecze to wisienka na torcie Czeladzkiego Klubu Sportowego, bo możemy się wykazać sportowo i organizacyjnie, jak zawsze najwyższy poziom.
Warto nadmienić, że przed pierwszym gwizdkiem doszło do ceremonii wręczenia pucharu dla naszych wspaniałych zawodników Bartłomieja Borówki i Bartłomieja Jędrusika za zdobycie mistrzostwa drugiej ligi i awansu do pierwszej Jorkyball Sosnowiec. Okazały puchar w imieniu organizatora ligi wręczał Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec i Prezes CKS Czeladź Mariusz Zimoch.
Dziękujemy wszystkim za przybycie, za tę frekwencję i super atmosferę, a wszystkim osobom z organizacji wielkie podziękowania za olbrzymią pracę wlożoną w to wydarzenie.
Powiązana galeria: