CKS CZELADŹ NA FINAŁACH TURNIEJU SILESIA CUP

Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego "Silesia CUP 2023"

Turniej współorganizowany był przez Stadion Śląski Spółkę z o.o., a dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Formuła gry turnieju: grano czterech na czterech na cztery bramki na boiskach o wymiarach 20x34 metry po 8 minut. Rywalizacja toczyła na 12 boiskach.

W turnieju udział wzięły 24 najlepsze drużyny z Województwa Śląskiego. Nasz Klub był jedynym klubem z Powiatu będzińskiego, a razem z FA Zawiercie reprezentowaliśmy Podokręg Sosnowiec.

W sobotę, 20 maja br., Nasza drużyna Orlików (E2)U-10 prowadzona przez trenera #Bartłomieja Borówkę pokazała się z bardzo dobrej strony na tle rywali z całego województwa. Poza rywalizacją sportową było dużo emocji i zabawy. Największą atrakcją dla Naszych CeKaeSiaków był ostatni mecz, który rozegraliśmy na murawie Stadionu Śląskiego. Liczymy na to, że kiedyś Nasz wychowanek wystąpi na tym stadionie z orzełkiem na piersi.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za super doping i stworzenie iście kibicowskiej atmosfery.

W niedzielę, 21 maja br., drużyna Żaków F1 prowadzona przez trenera Kamila Piętkę w kategorii U-9 od początku do końca rywalizowała na boiskach finałowych z naturalną nawierzchnią Stadionu Śląskiego.

Turniej był dla Nas bardzo pożyteczny, to wspaniała przygoda i kolejne doświadczenie dla Naszych zawodników. Chłopcy podczas tego wydarzenia wypadli bardzo dobrze na tle innych mocnych zespołów.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie i doping.

Po turnieju, z rąk organizatorów, Nasze drużyny otrzymały na nagrody. Były też pamiątkowe zdjęcia i niezapomniane wrażenia, które pozostaną na zawsze w pamięci. Zawodnicy opuszczali Stadion Śląski z wielką radością i uśmiechem na twarzach. Jesteśmy pewni, że długo będą wspominać wizytę w legendarnym „Kotle czarownic”.

Szczegółowa relacja i galeria w linku

Sobota U-10

Niedziela U-9