Autor:

UKS Przemsza

Utworzono:

05.09.2024

Bardzo szybko, bo już w II Rundzie kończy się przygoda naszego zespołu z Pucharem Polski. Ale i rywal był przedniej klasy. Występujący w lidze okręgowej Górnik Piaski pokazał naszej drużynie ile jeszcze czeka nas pracy aby dorównać poziomem zespołowi grającemu z powodzeniem w lidze wyżej. Pierwszej połowy absolutnie nie możemy się wstydzić. Nawiązaliśmy bardzo wyrównaną walkę, a nawet stworzyliśmy więcej klarownych rytuacji do strzelenia gola. Zawiodła niestety skuteczność. Za to rywal był bezlitosny i w 35 minucie objął prowadzenie po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Górnik choć prezentował się znakomicie, a jego zawodników cechowała widoczna "gołym okiem" jakość piłkarska do przerwy osiągnął tylko jednobramkową pzrewagę. Po zmianie stron rywale z minuty na minutę osiągali coraz większą przewagę, którą dokumentowali kolejnymi golami. Już w 52 minucie na 2-0 podwyższył Michał Szczyrba, a w 81 minucie wynik spotkania ustalił Bartosz Kaim dzięki czemu Górnik zasłużenie wywalczył awans do kolejnej rundy. Naszym zawodnikom wypada podziękować za ambitną walkę, a Górnikowi pogratulować w pełni zasłużonego awansu i życzyć zwycięstwa w całych rozgrywkach (http://uksprzemsza1949.futbolowo.pl)