Sędziowie: Jacek Lachowski (główny), Piotr Janas, Tomasz Jurek
Kartki: Dawid Jasiura, Michał Bromboszcz, Damian Gierczak, Dominik Bartkowiak (wszyscy Victoria), Adam Imiołek (Sparta II)

VICTORIA: Adrian Foitzik - Rafał Olszynka, Dominik Bartkowiak, Janusz Dyszkowski, Michał Bromboszcz - Damian Gierczak, Tomasz Łukowicz, Paweł Wojciechowski (46' Marian Leśniowski), Paweł Jędrasik (90' Dawid Skalik) - Dawid Jasiura (46' Paweł Żymła)
REZERWA: Mateusz Filipczyk, Michał Kwiatkowski, Michał Lubnau, Jarosław Marciniak

SPARTA II: Adrian Wajs - Tomasz Todorski, Łukasz Michalski, Tomasz Gębicki, Tomasz Broniewicz, Janusz Szewczyk, Adam Imiołek, Nicole Pardo, Grzegorz Nguyenkhac, Artur Zieliński, Damian Stachowiak
REZERWA: Artur Kuczera, Mateusz Józef, Łukasz Zganiacz, Piotr Kilian, Marcin Kuśka, Michał Bytnar, Tomasz Jężak
TRENER: Sebastian Kawulka

Opis:
Nasz zespół osłabiony brakiem młodzieżowców musiał sobie radzić w meczu 6 kolejki katowickiej B-Klasy z liderem tabeli Spartą II Katowice w "dziesiątkę". Rozpędzony lider przyjechał dziś na stadion Boya-Żeleńskiego jak po swoje. Mając na koncie komplet punktów w czterech meczach Sparta już doliczała piąte zwycięstwo. Czarno-czerwoni jednak mimo osłabienia podjęli walkę i już w 6 minucie zostali solidnie nagrodzeni bramką, którą uzyskał nie kto inny jak Dawid Jasiura wykorzystując znakomite podanie z rzutu wolnego od Damiana Gierczaka. Po stracie bramki Spartanie jeszcze bardziej naciskają, jednak dobrze tego dnia jest dysponowana defensywa gospodarzy, a pojedyncze błędy które przytrafiają się naszej obronie nie są wykorzystane przez rywali. Po jednej z wielu kontr wyśmienitą okazję na 2-0 miał Paweł Jędrasik, jednak mając przed sobą praktycznie pustą bramkę przestrzelił nad poprzeczką. W 27 minucie następuje kuriozalne wyrównanie przez gości, w polu bramkowym faulowany jest nasz bramkarz Adrian Foitzik jednak arbiter główny nakazuje grać dalej, po strzale Adama Imiołka zmierzającą do bramki futbolówkę wybija ręką Janusz Dyszkowski, sędzia przerywa grę... i po konsultacji z bocznym asystentem uznaje bramkę dla przyjezdnych, upiekło się w tej sytuacji naszemu kapitanowi, który powinien chyba otrzymać czerwony kartonik za niesportowe zachowanie.
Wynik 1-1 nie ulega zmianie do końca pierwszej części spotkania.
Druga połowa meczu to wciąż przewaga Sparty. Victorianie jednak dzielnie się bronią, wpadają kolejne bramki, jedna dla Victorii, zdaniem Trenera Wojciecha Kocyby prawidłowo zdobyta, jednak arbitrzy dopatrzyli się pozycji spalonej u Pawła Żymły, a po drugiej stronie pada również chyba prawidłowo zdobyta bramka, jednak sędziowie dopatrzyli się faulu na naszym bramkarzu Adrianie Foitziku, który w tym meczu został niemiłosiernie poobijany przez rywali. Pod koniec spotkania goście nie wykorzystują kilku swoich okazji strzeleckich, ale i nam brakuje szczęścia pod bramką rywali po strzałach Mariana Leśniowskiego, Rafała Olszynki, Tomasza Łukowicza i Pawła Jędrusika.
Mecz kończy się zatem sprawiedliwym podziałem punktów, a zawodnikom Victorii należą się słowa uznania za nieustępliwą walkę i zatrzymanie rozpędzonego lidera!