Wojkowice - ul. Kusocińskiego 1
90'

Kary

67'
Sebastian Czerski Zatrzymanie przeciwnika ręką i spowodowanie jego upadku w sytuacji korzystnej.
72'
Dawid Połedniok Zatrzymanie przeciwnika za koszulkę w sposób niesportowy (LOR).
81'
Dawid Połedniok Nierozważny wślizg z tyłu w nogi przeciwnika w walce o piłkę.
3'
Michał Dul Nierozważny wślizg w nogi przeciwnika w walce o piłkę.
22'
Marek Gładkowski Podważanie decyzji Sędziego Asystenta nr 1 przez wymachiwanie rękami i okrzyk: "Kurwa!"
32'
Filip Wrzal - Kosowski Podważanie decyzji Sędziego poprzez wymachiwanie rękami i okrzyk: "Ja pierdole, kurwa!"
41'
Kacper Ząbek Zatrzymanie przeciwnika ręką i spowodowanie jego upadku w sytuacji korzystnej.

07.12.2021

Dnia 20.11.2021 roku o godz.13.00 piłkarze Sarmacji Będzin w ostatnim meczu kolejki jesiennej sezonu 2021/2022 zmierzyli się na wyjeździe z zajmującym 11 miejsce w tabeli Górnikiem Wojkowice. Tydzień temu wojkowiczanie ulegli na wyjeździe drużynie MK Górnik Katowice 1:2, natomiast Sarmaci na własnym terenie doznali porażki w spotkaniu z rezerwami GKS Katowice 0:3. Ostatni mecz ligowy pomiędzy obu ekipami rozegrany 17.05.2008 roku w Wojkowicach zakończył się zwycięstwem Sarmatów 3:0.

Pierwsze 20 minut spotkania przebiegało pod dyktando naszej drużyny. Już w 10 minucie Sarmaci powinni otworzyć wynik tego meczu. Świetne podanie od Marka Gładkowskiego otrzymał Karol Góral. Niestety nasz pomocnik znajdując się sam na sam z bramkarzem gospodarzy, nie zdołał go pokonać. Dwie minuty później ponowne zagranie od Marka Gładkowskiego zainicjowało akcję pod bramką rywala. Tym razem zakończoną zdobytym golem. Piłkę na lewym skrzydle przejął Karol Góral, który zbiegł z nią do końcowej linii boiska, a następnie wycofał ją do tyłu do Piotra Samborskiego. Ten od razu zdecydował się na strzał, pakując piłkę do siatki miejscowych. Prowadzenie 1:0 uspokoiło Sarmatów, którzy kilka minut później oddali inicjatywę swojemu rywalowi, lecz mimo to wojkowiczanie nie zdołali jej wykorzystać. Do przerwy Sarmacja prowadziła 1:0.

Po zmianie stron będzinianie ruszyli do ataku. W 69 minucie ponownie Marek Gładkowski popisał się kapitalnym zagraniem do Klaudiusza Kułagi. Niestety ten mając przed sobą wybiegającego do niego bramkarza miejscowych, posłał piłkę obok bramki. W 78 minucie jeden z zawodników gospodarzy ujrzał drugą żółtą kartkę, w wyniku czego sędzia pokazał mu czerwony kartonik. Wobec tego ostatnie minuty tego spotkania wojkowiczanie grali w dziesiątkę. W 94 minucie kolejna „setka” będzinian nie dała końcowego efektu w postaci drugiego gola. Tym razem, nie kto inny jak Marek Gładkowski ponownie zagrał piłkę w polu karnym rywala. Ta przeleciała obok obrońcy oraz bramkarza Górnika i wylądowała, pod nogami Dawida Kukuryka. Niestety nasz napastnik w idealnej sytuacji, zamiast wpakować ją do siatki, posłał ją nad bramką.

Ostatecznie Sarmacja na trudnym terenie rywala pokonała Górnik Wojkowice 1:0 (1:0). Cenne trzy punkty pozwoliły będzinianom utrzymać się na 7 pozycji w tabeli z dorobkiem 26 oczek. Wynik ten pozwoli „trójkolorowym” na spokojną przerwę zimową. Dziś swój debiut ligowy w barwach naszej drużyny zaliczył stojący między słupkami bramki Hubert Kozłowski. Dostając szansę od trenera Janusza Iłczyka, zdołał ją wykorzystać kilkoma pewnymi interwencjami oraz czystym kontem bramkowym.