Zagłębie II Sosnowiec Gospodarze
Sarmacja Będzin Goście

Sosnowiec - ul. Kresowa 1

Sarmacja Będzin
Michał Dul Nierozważny atak z tyłu w nogi przeciwnika w walce o piłkę.
Łukasz Ignalski Podstawienie nogi i spowodowanie upadku przeciwnika w sytuacji korzystnej.

Grzegorz Bąk Trener
Piotr Strzałkowski Drugi trener
Łukasz Gajda Drugi trener
Marcin Szczypiński Kierownik drużyny
Janusz Iłczyk Trener
Michał Kaczmarczyk Kierownik drużyny
Jakub Piekarski Fizjoterapeuta

07.12.2021

Dnia 17.10.2021 roku o godz. 13.00 piłkarze Sarmacji Będzin zmierzyli się na wyjeździe z dotychczasowym liderem tabeli Zagłębiem II Sosnowiec.

W ostatniej kolejce sosnowiczanie rozgromili na wyjeździe MK Górnik Katowice 6:0, natomiast będzinianie u siebie ulegli Sparcie Katowice 1:5. Zajmujących 6 miejsce w tabeli Sarmatów dzielił różnica 6 punktów. Dziś Zagłębie podeszło do tego spotkania z dużym respektem dla Sarmatów.

Sosnowiczanie wzmocnieni ośmioma zawodnikami z pierwszej kadry wyraźnie dali do zrozumienia, że wszelkimi sposobami dążą do wywalczenia upragnionego awansu. Między słupkami bramki miejscowych stanął znany i doświadczony Marko Perdijić, którego zmienił Szymon Frankowski. Dziś w składzie rezerw oprócz nich zagrali również: Mateusz Machała, Mikołaj Staniak, Damian Pawłowski, Nikolas Korzeniecki, Mateusz Popczyk oraz Jakub Kaczmarek. Mimo to podopieczni trenera Janusza Iłczyka, w pierwszej połowie dzielnie się bronili, tracąc tylko dwa gole. Pierwsza bramka dla gospodarzy wpadła w 28 minucie po celnym trafieniu Mateusza Popczyka. Bardzo szybko, bo już 4 minuty później Zagłębie prowadziło 2:0. Tym razem strzelcem gola dla miejscowych był Jakub Kaczmarek.

Niestety w drugiej połowie spotkania będzinianie stracili kolejne trzy gole. W 53 minucie znów do siatki Norbebrta Żuchowskiego piłkę skierował Mateusz Popczyk, podwyższając prowadzenie swojej drużyny na 3:0. Zaledwie trzy minuty później gospodarze cieszyli się z czwartego trafienia. Tym razem zdobywcą bramki był Kłosek. Wynik na 5:0 dla Zagłębia w 89 minucie meczu ustalił Mateusz Popczyk, który tym sposobem zaliczył swojego „hat-tricka”. Gospodarze wzmocnieni zawodnikami z pierwszej drużyny nie dali dziś szans naszej młodzieży. Widać, że sosnowiczanie zajmujący pozycję lidera będą jednym z głównych faworytów do awansu. W drugiej połowie rzut karny zdołał obronić bramkarz będzinian Norbert Żuchowski, który nie dał się pokonać Mateuszowi Popczykowi.

Dziś w drużynie Zagłębia zagrali dwaj nasi piłkarze: Roman Terbalyan oraz Mateusz Kozłowski. Już za tydzień Sarmaci w walce o ligowe punkty podejmą na własnym stadionie drużynę Cyklon Rogoźnik.