Marcin Osmańczyk

Utworzono:

26.08.2019

#UdanaInauguracja

W sobotnie popołudnie ruszyły rozgrywki B-klasy Podokręgu Bytom sezonu 2019/20! Naszym pierwszym przeciwnikiem był zespół Orła Koty, podobnie jak w poprzednim sezonie. Ostatnim razem ulegliśmy dwukrotnie drużynie gospodarzy najpierw na inaugurację 8-0, a u siebie 1-2. Liczyliśmy na solidny rewanż!

Od początku bardzo dobre, zacięte i wyrównane spotkanie, pełne emocji i walki. Rzut rożny dla naszego zespołu, w narożniku Mateusz Haraziński, dośrodkowanie i gol? tak bezpośrednio z rzutu rożnego nasz Hary już po raz wtóry zaskakuje bramkarza rywali! W poprzednim sezonie strzelił 4 takie bramki i już w pierwszej kolejce nowego znów to zrobił! Po 20 minutach świetnym zagraniem za linie obrony popisuje się Mariusz Żywiołek, wyścig obrońca vs. napastnik wygrywa Adam Osmańczyk i pewnie wykorzystuje sytuację sam na sam i jest 0-2! Niestety po 2 minutach tracimy bramkę kontaktową i na przerwę schodzimy z przewagą jednej bramki.

Po przerwie wyrównane zawody z lekkim wskazaniem na nasz zespół. W 65 minucie na boisku zameldował się Bartek Pietras. Chwilę później osłaniającego piłkę Ozika w polu karnym fauluje obrońca i sędzia wskazuje na wapno. Do piłki podszedł Bartek Pietras. Bramkarz obronił strzał ale dobitka Bartka była już nie do obrony i podwyższamy prowadzenie. W 92 minucie gdy zespół Orła rzucił się do przodu został skarcony kontrą. Dynamiczny Piotrek Nietsch minął obrońcę, wparował w pole karne, zagrał wzdłuż linii piątego metra, a nogę do "pustaka" dostawił Grzegorz Zieliński.

Po 1 kolejce będziemy znajdowali się na 1 miejscu ze względu na bilans bramkowy. Już za tydzień podejmiemy TS Tarnowiczankę.

Skład: Zemczak - Żywiołek, Kwiatkowski, Wiglusz, Grabowy - Lobaczow (Kłaczka), Skrzypiec (Osadców), Nietsch, Zieliński - Osmańczyk Adam [c] (Czodrowski), Haraziński (Pietras)