Olimpia Boruszowice Gospodarze

Widzów:
Piast Ożarowice

18.09.2016

Nasza drużyna w sobotnim spotkaniu pokazała swoją wielką siłę i niesamowite możliwości. Po dobrym meczu, stojącym na dobrym, sportowym poziomie wygrała 5 do 1. Bohaterem spotkania na pewno był nasz kapitan Krzysiek Sobel, który ustrzelił hat-tricka, jednak (jak sam to podkreśla) cała drużyna ciężko zapracowała na ten wynik, na to zwycięstwo.

Od początku spotkania to my przejęliśmy inicjatywę, rozgrywaliśmy piłkę i konstruowaliśmy bardzo ciekawe akcje. Szczególnie dużo działo się po lewej i prawej stronie boiska, gdzie Krzysiek Sobel i Bartek Opara szarpali do przodu. Piast też w tej części meczu miał dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki ale na nasze szczęście piłka nie znalazła drogi do siatki. W około 25 minucie meczu po fantastycznej akcji i doskonałym podaniu ze skrzydła Bartka Opary do piłki dochodzi Krzysiek Sobel i głową pokonuje bramkarza gości. Po pięciu minutach prowadzimy już 2 do 0. Dokładne prostopadłe podanie od Roberta Mizerskiego otrzymuje Piotrek Bogacki i podwyższa wynik spotkania. Potwierdzając wszystkim, że jest w rewelacyjnej formie a jego gra jest fantastyczna od początku sezonu. Końcowy kwadrans spotkania to lekka przewaga gości. Mają dwa niebezpieczne rzuty rożne i przewagę w posiadaniu piłki. Druga połowa zaczyna się od ataków drużyny Piasta Ożarowice, jednak wychodzimy z tego obronna ręką. W 65 minucie meczu Piast ma rzut rożny, który niestety zostaje zamieniony na bramkę. Zaraz po wznowieniu gry to my z kolei mamy rzut rożny. Na przepiękną bramkę dośrodkowanie zamienia nie kto inny jak….Adam Wałek. Goście nie podłamani takim obrotem sprawy zaczynają grać bardziej otwarty futbol. Nasi zawodnicy wyprowadzają szybkie i skuteczne kontrataki. Po jednym z nich faulowany jest Janusz Barański a rzut karny na bramkę zamienia Krzysiek Sobel. W około 80 minucie meczu Krzysiek Sobel ustala wynik spotkania na 5 do 1, kiedy po koronkowej akcji naszego zespołu zdobywa kolejnego gola w dzisiejszym meczu.

Spotkanie to pokazało, jak wielki potencjał posiada ta drużyna i jakie ma jeszcze możliwości. Pomimo osłabień kadrowych, nasi zawodnicy naprawdę zagrali bardzo dobre zawody. Na pewno nie ustrzegli się błędów, jednak ogólnie gra na wielki plus. Na pewno najlepszy mecz w naszym wykonaniu od początku sezonu. Mam nadzieję, że te mecze będą powtarzalne, że do końca sezonu będziemy grali z taką konsekwencją i zaangażowaniem.

Piast Ożarowice, to naprawdę mocna drużyna. Przyjechali do nas po kolejne zwycięstwo. Nie przegrali, nawet nie zremisowali żadnego spotkania w tym sezonie. To świadczy o sile tej drużyny. Nasi zawodnicy pokazali jednak, że potrafią grać w piłkę i to bardzo dobrze. W sobotnie popołudnie ucieszyli wszystkich kibiców będących na meczu i zrobili przed niedzielnym odpustem w naszej parafii radosną niespodziankę.

Zapraszam już teraz na kolejne spotkanie. Tym razem jedziemy na Kozłowa Górę. Tam na tym ciężkim terenie zagramy z drużyną Czarnych.