Gala 100-lecia ŚlZPN za nami

16 lutego, w sosnowieckiej Mediatece, odbyła się uroczysta gala z okazji 100-lecia działalności Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Wśród zaproszonych gości, byłych piłkarzy, trenerów oraz działaczy obecny był także Mariusz Zimoch, Prezes CKS Czeladź.

Gala, która rozpoczęła się o godzinie 13:00 miała bardzo uroczysty charakter. Wśród zaproszonych gości byli min. prezydenci oraz burmistrzowie miast ze Śląska oraz Zagłębia, wybitni piłkarze klubów występujących w naszym regionie oraz trenerzy i działacze klubów, wśród których nie mogło zabraknąć także przedstawiciela CKS Czleadź w osobie Prezesa Mariusza Zimocha.

W programie uroczystości zaprezentowana została min. historia ŚZPN i Podokręgu Sosnowiec, wręczone zostały odznaczenia dla najbardziej zasłużonych osób, które przyczyniają się do rozwoju śląsko-zagłębiowskiej piłki nożnej, swoje wystąpienia mieli także Prezes ŚlZPN Pan Henryk Kula oraz Prezes Podokręgu Sosnowiec Pan Józef Grząba. Całość zakończyła część artystyczna.

Wystąpienie Prezesa Podokręgu Sosnowiec, Józefa Grząby.

Było kilka zdań o CKS Czeladź z przeszłości, co bardzo cieszy. Uhonorowany medalem został Pan Aleksander Pietrzykowski wieloletni działacz z Czeladzi, odznaczenie odebrał też nasz Burmistrz, Pan Zbigniew Szaleniec, co było kolejnym miłym akcentem tego dnia związanym z naszym miastem. - podkreślił obecny na gali Prezes Mariusz Zimoch

Podczas gali nazwa CKS Czeladź pojawiła się w kontekście przeszłości, kiedy to święciliśmy swoje największe sukcesy grając w III lidze. Teraźniejszość jest zatem momentem by do tych sukcesów nawiązać - W krótkiej rozmowie z burmistrzem byliśmy tego samego zdania, że w przyszłości musi być o nas więcej "powiedziane". Natomiast żeby tak było, musimy zacząć pisać kolejne karty nowej historii z sukcesami - dodaje prezes Zimoch.

Na zdjęciu uhonorowani podczas gali Pan Aleksander Pietrzykowski oraz Burmistrz Zbigniew Szaleniec.

W tym wyjątkowym dniu, na ręce Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Pana Henryka Kuli, Mariusz Zimoch złożył upominek od naszego klubu w postaci pamiątkowej grawerowanej tablicy oraz przekazał najserdeczniejsze życzenia kolejnych lat pełnych sukcesów na piłkarskiej arenie w naszym kraju i nie tylko.

Na zdjęciu Mariusz Zimoch, Prezes CKS Czeladź oraz Henryk Kula, Prezes ŚlZPN.

1924!