"Czeladzki Dzień Matki i Dzień Dziecka na sportowo" - impreza na piątkę !

BYŁO RODZINNIE, PIKNIKOWO I SPORTOWO

Czeladzki Dzień Matki i Dzień Dziecka na sportowo”

26 maja 2018 na stadionie im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi zorganizowany został

Czeladzki Dzień Matki i Dzień Dziecka na sportowo” . Organizatorem i pomysłodawcą był CKS Czeladź, współorganizatorem MOSiR i Miasto Czeladź.

Impreza rozpoczęła się od godz.9:00 turniejami piłkarskimi dla najmłodszych – roczniki 2011/U7, 2012/U6, 2013/U5. Tego dnia było przygotowanych pięć boisk o różnych wymiarach i na wszystkich toczyły się pojedynki piłkarskie.

W turnieju gościliśmy takie drużyny jak: Czarni Sosnowiec U7 i U6, RKS Grodziec U7 i U6, ZEW Kazimierz oraz Górnik Sosnowiec , a także wzięło udział pięć zespołów gospodarza imprezy CKS Czeladź, cztery występowały w turnieju i jeden zespół grał towarzysko z Górnikiem Sosnowiec U8 i U7. W turnieju wszyscy byli zwycięzcami, nie prowadzono klasyfikacji. Po zakończonych rozgrywkach, odbyła się ceremonia wręczania nagród na specjalnie przygotowanej scenie. Nagrody wręczali Dyrektor Sportowy CKS Czeladź - Jakub Kużdzał , Mateusz Cichoń – MOSiR -Kierownik Sekcji ds. Sportu,Organizacji i Koordynacji Imprez, Wiceprezes ds. marketingu Mirosław Lach - CKS Czeladź. Każdy zawodnik otrzymał medal, drużyny puchary i dyplomy. Po ceremonii i dekoracji, wszyscy wspólnie zjedli przygotowany posiłek z grilla przez organizatorów. Dodatkową atrakcją dla dzieci w dniu ich święta był dmuchaniec, który cieszył się dużym zainteresowaniem, były stragany z zabawkami, mata celnicza i kilka innych stacji sportowych na których można było się bawić.

Na stadionie panowała super atmosfera, rodzinny sportowy piknik. O godzinie dwunastej rozpoczęto konkurencje sportowe, rzut do kosza i ringo, w których udział wzięli rodzice z dziećmi. Konkursy były bardzo wyrównane i musiały odbyć się w nich dogrywki. Zmaganiom przyglądał się osobiście Burmistrz Miasta Czeladź pan Zbigniew Szaleniec, który znalazł czas i odwiedził naszą imprezę, mimo bardzo napiętego grafiku, bo przecież od kilku dni w naszym mieście dzieje się wiele ciekawych imprez i wydarzeń.

Wszystkim uczestniczącym w konkursach, nagrody w postaci sprzętu sportowego, gadżetów klubowych i słodyczy wręczyli Burmistrz Miasta Czeladź - Zbigniew Szaleniec oraz Prezes CKS Czeladź - Mariusz Zimoch.

Po godzinie czternastej imprezę zakończono, a wszyscy do domu udali się szczęśliwi i zadowoleni.

„Mamy zamiar co roku organizować tego typu imprezy, jest zapotrzebowanie, trzeba to rozwijać, zachęcać wszystkich do tego typu zabaw na świeżym powietrzu, jesteśmy zadowoleni z frekwencji i całej organizacji, a także ze współpracy z MOSiR i Miastem”- powiedział Mirosław Trybulec Wiceprezes ds. grup młodzieżowych

Zarząd CKS Czeladź bardzo serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom, pracownikom klubu i wszystkim pomagającym za włożoną pracę w dniu imprezy, a rodzicom, opiekunom, zawodnikom i uczestnikom za przybycie i dobrą zabawę. Wielkie podziękowania dla pracowników MOSiR, którzy od rana współpracowali z nami, dla Burmistrza za przybycie i pomoc w organizacji imprezy, która była współfinansowana przez Miasto Czeladź.

Do zobaczenia na kolejnych naszych imprezach.